Vyhlídkový let balonem - AVIATIK - Vyhlídkové lety

Fotogalerie / O nás / Kontakt
Vyhlídkový let balonem / Let jako dárek / Jak objednat? / Kde létáme?

Informace o vyhlídkových letech

Kdy můžete letět?

Vyhlídkové lety balónem probíhají po celý rok za vhodného počasí. Můžete si dohodnout vyhlídkový let ve všední den, o víkendu i ve svátek.

Horkovzdušné balóny mohou létat  pouze ráno a večer.

V létě to znamená sejít se ráno v 6.30 a startovat asi v 7.00 hodin nebo sejít se večer v 18.30 a startovat asi v 19.00 hodin. Tyto časy se mění s ročním obdobím a také s aktuálním počasím. Vyhlídkové lety balónem jsou velmi závislé na počasí, hlavně na rychlosti větru. V případě nepříznivého počasí ve vámi zvoleném termínu vyhlídkového letu domluvíme náhradní termín.

Kde můžete letět?

Vyhlídkové lety balónem organizujeme po celém území ČR. Nejčastější místa letů balónem naleznete na staránce Kde létáme.

vyhlídkový let balónem nad Brnem

Jak probíhají vyhlídkové lety?

Vždy se scházíme na předem domluveném místě. Seznámíme Vás s pilotem a také posádkou a po krátkých přípravách a nafouknutí balónu odletíme. Váš vyhlídkový let bude trvat asi 1 hodinu. Balón letí vždy po větru a místo přistání pilot hledá v poslední části vyhlídkového letu. Balón je sledován doprovodným vozidlem, které zajišťuje návrat pasažérů, posádky a techniky. Po přistání následuje tradiční balonářský křest větrem, zemí, ohněm a sektem a pasažérům předáme pamětní list. Celý vyhlídkový let, vč. přípravy a cesty zpět, trvá asi 3,5 hodiny.

Kolik osob může letět?

V koši balónu letí 2-10 osob (dle typu letenky) a pilot. U dětí doporučujeme věk pro vyhlídkové lety od 12-ti let, kde je doprovod dospělého nezbytný. Bezpečný průběh vyhlídkového letu je zaručen profesionálními piloty a sehranou posádkou. Každý pasažér je pojištěn .

Jak se vybavit na vyhlídkový let balónem?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení a pevné boty. Není potřeba se oblékat tepleji, než je normální venkovní teplota. Obvykle se létá do výšky 1 km, kde změny teploty ještě nejsou tolik zřejmé. Určitě není potřeba mít nějaké speciální vybavení.

V průběhu vyhlídkového letu můžete fotit, filmovat i používat mobilní telefon.

Těšíme se na Vás a přejeme Vám šťastný let a měkké přistání.

Odeslat dotaz na let balonem


Ptejte se na počet osob v koši vašeho balónu.


Cena a typy letenek

Cena za vyhlídkové lety balonem se liší podle počtu objednaných letenek na jeden let balonem a počtu osob v koši balonu.
cena za let balónem »

Fotogalerie

let nad Špilberkem, Brno